تشریح فعالیت‌های کانون فرهنگی هنری مسجد جمعه چالکیاسر در ماه مبارک رمضان
تشريح فعاليت‌هاي کانون فرهنگي هنري مسجد جمعه چالکياسر در ماه مبارک رمضان

تشریح فعالیت‌های کانون فرهنگی هنری مسجد جمعه چالکیاسر در ماه مبارک رمضان

مدير کانون باب الحوائج(ع) مسجد جمعه چالکياسر شهرستان لنگرود فعاليت‌هاي کانون فرهنگي هنري مسجد جمعه چالکياسر در ماه مبارک رمضان را تشريح کرد.
شناسه خبر : 26798 تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۳:۵۵

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما از استان گیلان: «سيد محمد صادق عابديني گیلانی» مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد جمعه چالکیاسر در گفتگو با روابط عمومی ستاد فهمای گیلان  در تشریح فعالیت‌های کانون در ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، بندگی و خضوع در برابر رب العالمین است، ماهی است که می توان دل ها را به یاد خدا صیقل داد و اضطراب ها و ناخوشی ها را از بین برد.

مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد جمعه چالکیاسر افزود: ماه مبارک رمضان فرصت ارزشمندی است که خداوند بر بندگانش لطف و رحمت دارد و نباید این فرصت ارزشمند را به سادگی از بین برد.
 
وی ادامه داد: شیوع بیماری کرونا باعث شده است که تجمعات در مساجد به حداقل برسد و بسیاری از برنامه‌های فرهنگی مردمی اجرا نشود.

عابدینی اظهارداشت: اما همت بلند اعضای کانون فرهنگی هنری مسجد جمعه چالکیاسر به گونه ای است که بتوان در این شرایط سخت برنامه‌هایی تعریف و تدوین شود که طبق رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برنامه های معنوی در روزهای ماه مبارک اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه عمده برنامه‌های ماه مبارک رمضان در کانون فرهنگی هنری مسجد جمعه چالکیاسر در بستر فضای مجازی است، گفت: با تجربه ای که کانون مسجد در سال گذشته کسب کرده، فضای مجازی بستر مناسبی است که در ایام ماه مبارک رمضان  ایجاد شده است.

مدير کانون‌ فرهنگي هنري باب الحوائج(ع) با بيان اينکه مراسم مذهبي ماه رمضان در اين مسجد برگزار مي شود گفت: اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و مغرب و عشا در ايام ماه مبارک رمضان با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي برقرار مي باشد.

وی اظهار داشت: در طول ماه مبارک رمضان نماز جماعت با رعايت کامل دستورالعمل‌هاي بهداشتي و با استفاده از مهر و سجاده شخصي و قرائت قرآن، دعا و سخنراني به‌ صورت کوتاه (حداکثر ۹۰ دقيقه) و با فاصله برگزار مي‌شود.

مسئول کانون فرهنگي هنري باب الحوائج(ع) مسجد جمعه چالکياسر تصريح کرد: در طول برگزاري مراسم درب هاي ورودي برادران و خواهران و پنجره‌هاي مکان جهت تهويه هوا باز مي باشد.

وي با اشاره به توزيع بسته‌هاي معيشتي در قالب کمک‌هاي مومنانه با کمک اهالي محله و خيرين در ماه رمضان، افزود: به منظور رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، وضوخانه‌ها و سرويس‌هاي بهداشتي به طور مرتب ضدعفوني مي‌شوند.

عابديني افزود: تمامي افراد حاضر در مسجد مجهز به ماسک سه لايه بهداشتي مي باشند و افرادي که با علائم مشکوک به بيماري به دليل رعايت حق الناس از ورود آنان در نماز جماعت جلوگيري بعمل مي آيد.

مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد جمعه چالکیاسر  گفت: این کانون در نظر دارد برنامه هایی  با عناوین: تلاوت قرآن،  سخنرانی ها، بزرگداشت مناسبت‌های مذهبی: مانند  میلاد امام حسن مجتبی (ع)،  لیالی قدر، عید فطر و... را در ایام ماه مبارک رمضان، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کند.


وی در پایان با اشاره به اینکه در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) این کانون با هماهنگی٣ نانوایی محل، نان رایگان بین مردم توزیع می کند، ادامه داد: در کنار این برنامه ها ، هیات امنا مسجد، پایگاه مقاومت شهدا، بانیان و خیرین چالکیاسری، در ماه رمضان کمک‌های معیشتی به نیازمندان اهدا می نماید.

گفتنی است؛ کانون باب الحوائج(ع)چالکیاسر شهرستان لنگرود با 497 عضو در طرح ملی ایران قوی بیش از 15 هزار امتیاز را کسب نموده است.