سرپناهی از جنس کمک‌های همدلانه بچه‌های مسجد/ساخت پنج دستگاه واحد مسکونی ویژه نیازمندان
سرپناهي از جنس کمک‌هاي همدلانه بچه‌هاي مسجد/ساخت پنج دستگاه واحد مسکوني ويژه نيازمندان

سرپناهی از جنس کمک‌های همدلانه بچه‌های مسجد/ساخت پنج دستگاه واحد مسکونی ویژه نیازمندان

گوهري با اشاره به فعاليت‌هاي کانون شهداي مزکده شفت،اظهار کرد: اعضاي اين کانون از سال هدف خود را تهيه منزل و سرپناه براي محرومان قرار داده‌اند.
شناسه خبر : 22551 تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۲۳:۰۳

«امیر گوهری» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) استان گیلان، اظهار کرد: کانون فرهنگی هنری شهدای مزگده شفت از سال ۹۵ دغدغه خود را ایجاد سرپناهی برای نیازمندان و محرومان قرار داده و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است، در این راستا تاکنون با کمک خیرین چهار باب منزل  برای نیازمندان بی سرپرست، بدسپرست و یا مستاجر احداث شده است.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری شهدای مزگده شفت با اشاره به لزوم احیای کارکرد اجتماعی مسجد، یکی از این کارکردها را کمک به نیازمندان و محرومان عنوان کرد و گفت: به همت اعضای کانون فرهنگی و هنری شهدای مزگده شفت مرکز نیکوکاری باب‌الحوائج  تشکیل شد و کمک به نیازمندان و محرومان را در اولویت فعالیت‌های خود قرار داد.

 

وی اضافه کرد: این اقدام با نیت هرسال یک خانه اجرا می‌شود و تاکنون توانستیم چهار واحد منزل مسکونی را با کمک خیران و مراکز نیکوکاری احداث و تحویل دهیم.

 

مسئول اجرایی مرکز نیکوکاری باب‌الحوائج(ع) مزگده شفت با بیان اینکه از ابتدای امسال ساخت پنجمین واحد مسکونی را برای پنجمین سال متوالی آغاز کردیم اذعان کرد: این واحد مسکونی که متعلق به یک خانواده بدسرپرست با چهار دختر و یک پسر است به مرحله کرسی‌چینی رسیده  و با کمک خیرین و جهادگران بسیجی مزگده تا آغاز سال جدید به این خانواده تحویل می‌گردد.

 

گوهری به دیگر اقدامات این کانون در بحران کرونا ویروس که در قالب طرح ملی راهکار برگزار می شود اشاره کرد و بیان داشت: با کمک جوانان مسجدی به گندزدایی و ضدعفونی مسجد پرداخته و توزیع ماسک و دستکش را در روزهای اوج این بیماری در دستور کار قرار داده بودیم.

 

وی تحقق منویات مقام معظم  رهبری در کمک مومنانه به نیازمندان را اولویت فعالیت های کانون در روزهای سخت کرونایی اعلام کرد و اظهار داشت: در مرحله نخست ۲۲ میلیون تومان وجه نقد در قالب بسته‌های حمایتی کرونایی( هر نفر یکصد هزار تومان تا سقف ۴۵۰ هزار تومان برای خانواده پنج نفره) به حساب نیازمندان شناسایی شده واریز شد.
 
گوهری با بیان اینکه در مرحله دوم رزمایش یکصد بسته معیشتی اهدا شد اذعان کرد: همچنین در شب یلدا ۲۴ بسته یلدایی بین نیازمندان محل توزیع شد.