تواضع و فروتنی آیت الله بهجت زبانزد عام و خاص بود
تواضع و فروتني آيت الله بهجت زبانزد عام و خاص بود
در هفتمین همایش ادبی العبد در رشت عنوان شد:

تواضع و فروتنی آیت الله بهجت زبانزد عام و خاص بود

حجت الاسلام حاجتي در هفتمين همايش ادبي العبد در رشت با بيان اينکه آيت الله بهجت مشعل هدايت جامعه بود گفت: تواضع و فروتني آيت الله بهجت زبانزد عام و خاص بود.
شناسه خبر : 62258 تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ زمان انتشار : ۱۳:۵۷

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از گیلان، حجت الاسلام رضا حاجتی، مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان امروز( چهارشنبه، 26 اردیبهشت) در هفتمین همایش ادبی العبد در رشت با گرامیداشت دهه کرامت، سیره امام رضا(ع) را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: امام رضا (ع) همانند دیگر پیشوایان معصوم (ع) به زیور فضائل اخلاقی و کمالات نفسانی آراسته و از هر گونه زشتی و پلیدی و رذائل اخلاقی منزه بودند و توانستند دوستی عام و خاص را به خود جلب کنند.

 

وی به اشاره به خصایل یک مومن عاقل از دیدگاه امام رضا(ع) افزود: دیگران از او انتظار خیر دارند، شر او به دیگران نمی‌رسد، خیر قلیل دیگران را بزرگ می‌شمارد، خیر فراوان خود به دیگران را کوچک می‌شمارد، از طلب‌خواهی و درخواست‌های دیگران خسته نمی‌شود، دست از علم آموزی و طلب علم بر نمی‌دارد، فقر نزد خدای متعال را از غنی بودن بیشتر دوست دارد، ذلت در نزد خداوند را از عزت نزد دشمن خدا بیشتر دوست دارد و گمنامی نزد وی محبوب‌تر از شهرت است و همه را بهتر و باتقواتر از خود می‌داند.

 

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان با اشاره به ویژگی‌های برجسته آیت الله بهجت (ره) که تمام خصایل یک مومن واقعی را دارد اظهارکرد: تواضع آیت الله بهجت زبانزد بوده و ایشان مصداق یک فرد کاملا متواضع است که همواره از شهرت دوری جسته است.

 

وی با بیان اینکه حیات این عالم ربانی منشأ خیر و برکت بوده و مشعل هدایت جامعه بود اذعان کرد: مقامات عرفانی، معنوی و علمی ایشان زبانزد عام و خاص بود و حضورش پشتوانه‌ای برای روحانیت و نظام اسلامی بود.

 

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با اشاره به اینکه آیت الله بهجت در طول زندگی ثروتی نداشته اما به واسطه سیره اخلاقیشان نزد خداوند عزت پیدا کرد تصریح کرد: ایشان در جهان اسلام توسط پروردگار مقام منزلت پیدا کرده و به عزت الهی رسید.

 

حجت الاسلام حاجتی با تاکید بر اینکه ایشان در دنیا هیچگاه برای کسب شهرت تلاش نکرد، تصریح کرد: خداوند نیز بر اساس تواضعی که ایشان داشتند او را عزیز کرد و این از خصوصیات بارز آیت الله بهجت بوده است.

 

گفتنی است، همزمان با پانزدهمین سالروز ارتحال مرجع عالیقدر جهان اسلام آیت الله محمد تقی بهجت فومنی (ره) هفتمین دوره همایش ادبی العبد با موضوع دلنوشته و شعرهای خود در وصف آیت الله بهجت (ره) با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن ، ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال آیت الله محمد تقی بهجت فومنی (ره) در شهرستان فومن برگزار شد