گردهمایی مربیان طرح «چهره به چهره» و چکامه در استان گیلان برگزار می‌شود
گردهمايي مربيان طرح «چهره به چهره» و چکامه در استان گيلان برگزار مي‌شود
با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

گردهمایی مربیان طرح «چهره به چهره» و چکامه در استان گیلان برگزار می‌شود

اولين گردهمايي مربيان طرح «چهره به چهره» و چکامه در گيلان با حضور حجت الاسلام و المسلمين ارباب سليماني در تالار مرکزي شهر رشت برگزار مي‌شود.
شناسه خبر : 34323 تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۳:۳۱

«علی خوشحال» در گفت‌وگو با ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما) از استان گیلان، با اشاره به اجرای طرح‌های تربیتی چهره به چهره و چکامه در گیلان اظهار کرد: طرح «چهره به چهره» در سال ۱۳۸۰ به ابتكار حجت‌الاسلام و المسلمين «محسن قرائتی» رئيس ستاد اقامه نماز كشور در استان تهران آغاز به كار كرد و در سال ۱۳۸۵ با همكاری دبيرخانه ستاد هماهنگی كانون‌های فرهنگی هنری مساجد كشور با برنامه جديد به كار خود در استان‌ها ادامه داد.
 
مسئول طرح تربیتی چهره به چهره در گیلان هدف از اجرای این طرح آموزشی- تربیتی را برگزاری دوره‌های آموزشی با سرفصل‌های تعیین شده در موضوعات مختلف برای پاسخگویی به پرسش‌ها، آموزش رفتارهای اجتماعی، آموزش سبک زندگی و ... به صورت رو در رو با افراد اعلام کرد.
 
خوشحال، با بیان اینکه در حال حاضر 31 مربی طرح چهره به چهره در استان گیلان فعالیت می‌کنند افزود: این تعداد مربی با 45 حلقه تربیتی بیش از 600 متربی 11 تا 17 سال را تحت پوشش قرار داده‌اند تا بتوانند مهارت‌ها و سبک زنگی اسلامی را به آنان آموزش دهند.
 
مدیر کانون فرهنگی هنری شهید بخشعلی زاده بر ارائه آموزش‌های لازم جهت بروزرسانی این مربیان تاکید کرد و افزود: در این راستا اولین گردهمایی آموزشی مربیان چهره به چهره و چکامه استان در سال جاری، صبح جمعه(24 دی) با حضور حجت الاسلام «حمیدرضا ارباب سلیمانی» مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار مرکزی رشت برگزار می‌شود.
 
خوشحال در توضیح طرح چکامه با بیان اینکه این طرح ذیل طرح چهره به چهره است که امسال برای اولین بار در گیلان با محوریت آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه جلوگیری از اعتیاد مواد مخدر برگزار می‌شود تصریح کرد: سهمیه استان گیلان در این طرح پنج حلقه تریبتی است که امیدواریم با تامین اعتبار سهمیه استان در سال آینده افزایش یابد